פעימה

לימודי תיאטרון ויצירה

  • בין אוקטובר ליוני
  • 3 ימים בשבוע | 8 שעות ביום
  • 14-18 משתתפים

על המסלול

המהות

'פעימה' מהווה מרחב ללמידה ויצירה מגוונת תוך עידוד מתן ביטוי לתהליכים פנימיים וחיפוש, דרך משחק, תנועה, קול, כתיבה ובמה.


תכנית הלימודים, על שלל תכניה, מעודדת את התלמידים לחקירה עצמית ויצירה, דגש מושם על תהליך קבוצתי ואישי כאחד ויש מקום רב לביטוי עצמי בסביבה תומכת, מאפשרת ונטולת שיפוטיות, כל זאת ברוח המדבר והשקט המאפשרים העמקה והתבוננות לצד גדילה והתפתחות.

הדרך

מערכת השעות בנויה משיעורי משחק בטכניקות שונות המהווים את הליבה של התוכן הלימודי, יחד עם שיעורים תומכים שמטרתם לפתח את מיומנויות התלמיד כאדם, כיוצר וכשחקן. 
 
השיעורים המועברים הינם: תיאטרון פיזי, שיטת מייזנר, עבודה עם טקסט, תנועה, כתיבה, פיתוח קול, יצירה, אימפרוביזציה ועוד.
 
תרגול מדיטציה גם הוא חלק אינטגרלי במערכת השעות, מתוך האמונה כי הוא תורם לריכוז והקשבה.
 
הלימודים מתפרסים על פני 3 ימים בשבוע, בשעות 09:00-17:00.

המפגש עם התכנים השונים מאפשר לתלמיד להתוודע לגישות שונות ולחקור מהי הדרך שאליה הוא מתחבר בעבודתו, מתוך אמונה שקיימות דרכים רבות אל הבמה והיצירה. 
 
במהלך השנה יתקיימו שיתופי פעולה בין השיעורים השונים, ובאמצעות חיבור בין הטכניקות והאלמנטים השונים, הקבוצה תצא לדרך של יצירה משותפת.

לאורך השנה הקבוצה תיצור ותופיע אחת לחודש במסגרת של תרגילי הגשה פנימיים במטרה לתרגל את ה"שריר" היוצר כמו גם את הנוכחות הבימתית. כמו כן, בסוף השנה התלמידים יעלו מופע סיום, בו הם יופיעו מול קהל רחב עם יצירות מקוריות פרי יצירתם.

הקבלה למסלול מותנית בשיחה אישית ובהתחייבות גבוהה ללימודים, הכוללים גם חזרות ועשייה מחוץ לשעות הלימודים ה"פורמליות".  

השאירו לנו פרטים

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה (רגע לפני שפונים אלינו כדאי לבדוק אם התשובות כבר נמצאות בדף שאלות נפוצות או בדף מסלול הלימודים)

שאלות נפוצות

הלימודים מתאימים לכל מי שקיימת בו תשוקה וסקרנות לעולם המשחק, היצירה והחקירה העצמית. מי שרוצה לחוות שנה של התמסרות והעמקה בעולמו הפנימי, ובתהליך קבוצתי בסביבה תוססת וצעירה.

לא. אנחנו מאמינים כי לכל אדם יש את הזכות להתנסות, לחוות ולחקור את עצמו בעזרת כלים מעולם הבמה, כחלק מכך התנאי המשמעותי ביותר להשתתפות במסלול הוא התחייבות לתהליך, הכולל גם עבודה עצמאית מחוץ לשעות הלימודים הפורמליות.

המסלול צועד את צעדיו הראשונים ולכן התעודה שתינתן היא תעודה מטעם המקום ולעת עתה לא תעודה מוכרת באופן אקדמי. ניתן לראות בשנת הלימודים פתח לעולם התיאטרון והיצירה, כשנת התנסות והתפתחות בעולם זה.

גרים במצפה רמון. אפשר לשכור דירה עם עוד חברים. מחירי השכירות נמוכים משמעותית מהמרכז.

כן זה אפשרי! מבנה המסלול מאפשר ניהול זמן שכולל בתוכו לימודים, חזרות ועבודה במשרה חלקית.
קיימות במצפה רמון והסביבה מגוון אפשרות תעסוקה בתחומי התיירות, המסעדנות, ההדרכה, החינוך ועוד…

השקט, המדבר והריחוק מהמרכז מאפשרים התבוננות פנימה וקרקע מאפשרת לצמיחה אישית.
לצד כל אלו, ישנן קהילות מגוונות החיות יחד במצפה, ובתוכן קהילה צעירה של אמנים שהולכת וצומחת ומביאה עימה תרבות, עשייה וחיי חברה מלאים ודינאמים.

התחייבות לתהליך שנתי, מגורים במצפה רמון והסביבה, עמידה בכל החובות הלימודיות הכוללות הגעה לשיעורים, השתתפות בפרוייקטים הלימודים, עמידה בתשלום שכר לימוד.

לפרטים על דמי הרשמה וגובה שכר הלימוד, יש לפנות למייל: peima.info@gmail.com
זוהי שנתה השנייה של תכנית זו, אנו נמצאים בהליך על מנת לאפשר תשלום בעזרת הפיקדון ומקווים כי הדבר יתאפשר במהרה.

כן! יהיו מס' התנסויות על במה מול קהל לאורך השנה, כאשר בסופה תעלה הפקת סיום.

המעבר הוא הבית של פעימה וההשראה.
לאורך השנה מתקיימים במקום אירועי תרבות רבים; מופעי מוזיקה, תיאטרון, ריקוד, במה פתוחה ועוד. התלמיד מוזמן להיות חלק מהקהילה ומהעשייה, ליזום ולהשתתף, לתרום ולהיתרם.
 
Book now