פעימה

לימודי תיאטרון ויצירה

  • בין אוקטובר ליוני
  • 3 ימים בשבוע | 8 שעות ביום
  • 18-22 משתתפים

על המסלול

המהות

מטרת המסלול ללימודי תאטרון 'פעימה' היא להוות מרחב ליצירה מגוונת ומתן ביטוי לתהליכים פנימיים דרך משחק, תנועה, קול ובמה.
תכנית הלימודים שמה דגש על חקירה עצמית ויצירה ועל תהליך קבוצתי ואישי כאחד, זאת באמצעות מקום רב לביטוי עצמי, ויצירת סביבה תומכת ומקבלת, ללא חשש מקבלת ביקורת.
 

הדרך

מערכת השעות בנויה משיעורי משחק בטכניקות שונות המהווים את ליבת המערכת וסביבם שיעורים שמטרתם לפתח את מיומנויות השחקן (תנועה,קול וכדומה) כמו גם את יכולתיו לביטוי עצמי.

המפגש עם הטכניקות השונות מאפשר לתלמיד להתוודע לגישות שונות ולגלות מהי הדרך שאליה הוא מתחבר בעבודתו, מתוך אמונה שקיימות דרכים רבות אל הבמה והיצירה. במהלך השנה יתקיימו שיתופי פעולה בין השיעורים השונים, ובאמצעות חיבור בין הטכניקות והאלמנטים השונים נצא לדרך של יצירה משותפת.

לאורך השנה ניצור ונופיע אחת לחודש במסגרת של מופעים פנימיים במטרה לתרגל את ה"שריר" היוצר כמו גם את הנוכחות הבימתית.
קבלה למסלול מותנית בראיון אישי ובהתחייבות גבוהה ללימודים.

השאירו לנו פרטים

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה (רגע לפני שפונים אלינו כדאי לבדוק אם התשובות כבר נמצאות בדף שאלות נפוצות או בדף מסלול הלימודים)

שאלות נפוצות

הלימודים מתאימים לכל מי שקיימת בו תשוקה וסקרנות לעולם המשחק, היצירה והחקירה העצמית. מי שרוצה לחוות שנה של התמסרות והתעמקות בעולם הביטוי האישי.
לא. אנחנו מאמינים כי לכל אדם יש את הזכות להתנסות, לחוות ולחקור את עצמו בעזרת כלים מעולם הבמה, כחלק מכך התנאי המשמעותי ביותר להשתתפות במסלול הוא התחייבות לתהליך.
המסלול צועד את צעדיו הראשונים ולכן התעודה שתינתן היא תעודה מטעם המקום ולעת עתה לא תעודה מוכרת באופן אקדמי. ניתן לראות בשנת הלימודים פתח לעולם התיאטרון והיצירה, כשנת התנסות והתפתחות בעולם זה.
גרים במצפה רמון. אפשר לשכור דירה עם עוד חברים. מחירי השכירות נמוכים משמעותית מהמרכז.
כן זה אפשרי! מבנה המסלול מאפשר ניהול זמן שכולל בתוכו לימודים, חזרות ועבודה במשרה חלקית. קיימות במצפה רמון והסביבה מגוון אפשרות תעסוקה בתחומי התיירות, המסעדנות, ההדרכה, החינוך ועוד…
השקט, המדבר והריחוק מהמרכז מאפשרים התבוננות פנימה וקרקע מאפשרת לצמיחה אישית. לצד כל אלו, ישנן קהילות מגוונות החיות יחד במצפה, ובתוכן קהילה צעירה של אמנים שהולכת וצומחת ומביאה עימה תרבות, עשייה וחיי חברה מלאים ודינאמים.
התחייבות לתהליך שנתי, מגורים במצפה רמון והסביבה, עמידה בכל החובות הלימודיות הכוללות הגעה לשיעורים, השתתפות בפרוייקטים הלימודים, עמידה בתשלום שכר לימוד.
שנת לימודים עולה 12,000 ש"ח, ניתן לפרוס ל8 תשלומים של 1,500 ש"ח כל אחד. התשלום יינתן בצ'קים בתחילת השנה. דמי הרשמה עומדים ע"ס 250 ש"ח.
מכיוון שהתכנית היא תכנית חדשה כרגע לא ניתן לשלם עליה בעזרת הפיקדון.
כן! יהיו מס' התנסויות על במה מול קהל לאורך השנה, כאשר בסופה תעלה הפקת סיום.
לאורך השנה יהיו מס' שיתופי עולה וטעימה מתכני שאר מסלולי הלימוד – קרקס ומחול.
Book now