קרקס מדבר

לימודי קרקס וקיימות

  • בין אוקטובר ליוני
  • 4 ימים בשבוע | 7 שעות ביום
  • 18-25 משתתפים

על המסלול

המהות

לימודי קרקס הם מאמצים, מאתגרים ומרתקים לגוף ולנפש ומשלבים עבודה קבוצתית מגבשת ואינטנסיבית. ​ייחודו של מסלול קרקס מדבר הוא בדגש על העבודה היצירתית האישית והקבוצתית יחד עם שילוב תחומי הלימוד וההתנסות מעולם הקיימות, הפרמקלצ'ר והמעורבות הקהילתית​.

הקיימות בבית ספר לקרקס עכשווי, במובנה ההוליסטי והרחב ביותר, היא הדרך לחבר בין הקרקס בשמיים לבין אדמת המציאות. זהו האיזון שבין המעוף הקרקסי, היצירה האישית והקבוצתית, ואינטנסיביות האימונים הגופניים לבין עולם הטבע על העוצמה והקצב שלו, עולם העשייה, כישורי החיים והפרנסה.

הדרך

בדומה לבתי ספר לקרקס אחרים בעולם, המסלול מאגד שלוש דיסציפלינות לימודיות על במה אחת – תאטרון, תנועה וכישורי קרקס וירטואוזיים דוגמת אקרובטיקה וג'אגלינג.​

בתחום הקהילה תלמידי המסלול המלא יתנסו במיומנויות עבודה בקבוצה תוך מתן תשומת לב רבה לאופי היחסים והתקשורת הבין אישית, בעמידה מול קהל ובעשייה משותפת.
שיעורי הקיימות ייקחו חלק במרחב הקהילתי של מצפה רמון.

באמצעות הקרקס העכשווי, ילמדו התלמידים את עצמם דרך גופם. שילוב הכלים הנלמדים יבוא לידי ביטוי במציאות החברתית-קהילתית המקיפה אותנו, בה אנו פועלים, חיים ושותפים.

השאירו לנו פרטים

אתם מוזמניםלפנות אלינו בכל שאלה (רגע לפני שפונים אלינו כדאי לבדוק אם התשובות כבר נמצאות בדף שאלות נפוצות או בדף מסלול הלימודים)

שאלות נפוצות

הלימודים המלאים הינם אינטנסיביים הן לגוף והן לנפש ומחייבים התמסרות והשקעה רבה. הלימודים מתאימים לבעלי רקע באחד או כמה מתחומי הקרקס וגם לאלו אשר רוצים לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם הקרקס והקיימות והשילוב ביניהם. הלימודים מתאימים לצעירים בין טווח הגילאים של 30-18. על הנרשמים להיות בעלי בריאות תקינה וידרשו להציג אישור רפואי עדכני על כך עם ההרשמה ללימודים. מספר התלמידים לכל שנה מוגבל.

כמו כל מקצוע שרוכשים זה תלוי בבן אדם, ביצירתיות, בכישורים שלו וברצון. כשמתפתחים בעולם הקרקס אפשר להתפרנס מהוראה והופעות בארץ ובחו"ל ובשילוב בין השניים. בכל מקרה גם אם אתם רוצים להיות אנשי קרקס או אנשי קריירה של מחשבים או רפואה, הטמעת יכולות קרקסיות גופניות ונפשיות הן מתנה לחיים. 

גרים במצפה רמון. אפשר לשכור דירה עם עוד חברים. מחירי השכירות נמוכים משמעותית מהמרכז.

 

כן זה אפשרי! רבים מתלמידי "אדמה" בעבר ותלמידי "פאטה מורגנה" בהווה עבדו ועובדים במשרות חלקיות בעסקים השונים במצפה רמון או בגופים החינוכיים ביישוב במקביל ללימודים. יחד עם זאת הלימודים מהווים חלק נכבד מימי השבוע כך שלא ניתן לעבוד משרה מלאה, ויש להערך לכך בהתאם. 

דבר ראשון סביבת לימודים מעוררת ההשראה – הטבע, המדבר, המרחבים, האוויר, מזג האוויר וקהילת המקום. מצפה רמון הוא יישוב של "קהילת קהילות" מיוחדת וחמה, מקום מיוחד מאד לגור בו. אלו חלק מהסיבות שבמצפה רמון חיים ופועלים אמנים רבים. 

למעשה אין קרקס בלי קיימות. בלי שהאדם ידע לקיים את עצמו מבחינת התזונה, המנוחה, הפרנסה והפעילות הגופנית הוא לא יוכל להתקיים. זוהי הקיימות הבסיסית ביותר. אנו חיה חברתית, וחלק מהקיימות הנפשית שלנו תלויה בקשרים חברתיים שלנו. לימודי קרקס בקבוצה יחד עם הקשר קהילתי רחב יותר ביישוב מפתחים את התקשורת הבין אישית ויוצרים רשת חברתית חזקה. וכמובן, הקיימות הסביבתית, עבודה עם הידיים והאדמה הם בסיס טבעי המאזן בין העוצמות והאנרגיות הקרקסיות לבין הקרקע. ללמוד ולחלום בשמיים ולעבוד על האדמה במציאות.  

למסיימים את המסלול תינתן תעודה מטעם בית הספר.

הלימודים הם תהליך עמוק ואינטנסיבי לנפש לגוף ולעבודה הקבוצתית. לא ניתן להרשם ולעשות רק חלק מהמסלול. מי שנרשם למסלול בוחר להתמסר ולהתחייב לעצמו, לחבריו לקבוצה לכל משך הלימודים.

קראתם הכל והגעתם עד לכאן?
זה אומר שאתם רציניים, אז צרו איתי קשר בטלפון (בבקשה לכוון לבין 12:00-16:00 או לשלוח SMS).
אדם 052-8204077

Book now