כללי

כיתת אומן עם אלכסנדר דל פרוג'יה /נוכחות בימתית

מעבר להרי הטכניקה והמירוץ לווירטואוזיות של האמן שוכנת יישות האמן ,נסתרת  ,ייחודית ומופלאה . פעמים רבות היא לא מקבלת מספיק ביטוי בעבודה .הרבה פעמים נח לנו כפרפורמרים להישען על מה שאנחנו יודעים- יודעים לעשות ,יודעים שהוא מקובל ,מצחיק ,עובד  …השביל הפנימי נחסם בטכניקות שונות ,בשינון … איך לפרוץ את הדרך ?  3 ימים להשאיר את השביל הזה בין עולמו הפנימי של הפרפורמר לבמה ,חשוף ,פתוח ,פועם ,מתפעם … נעבוד עם אלכסנדר דל פרוג'יה ,אחד המורים המרתקים והמבוקשים ביותר באירופה . נפנה נתיבים ,נחשוף ,נעז להיפגש עם היישות שאנחנו. הפדגוגיה של דל פרוג'יה מוקדשת לנוכחות הבימתית  ,תוך לימוד ויצירת שינוי באמן צעד אחר צעד  .מבטו המיוחד פותח מרחב לילד ,למשוגע ,לשחקן ומזמין את המשתתפים להעמיק את תפיסתם הבימתית ונוכחותם על הבמה.

רישום לסדנא ותשלום יעשה ישירות מול יערה רייך בטלפון – 0546221275

mask

אז מה בתוכנית

תכני הסדנה: 
 הסדנה סובבת סביב 3 צירים מרכזיים
ציר 1  – אימון גופני,רגשי,חושי 
איך שלא נסתכל על זה מקצועו של השחקן הוא משחק- משחק של גרביטציה ,איכות שריר,מבט , תמסורת ,פנטזיה,נשימה…..
ציר 2 – המילה/ אילוף הטקסט
המילה של הגוף ,מילה כ-וויברציה,כנשימה ,כקול, כצליל
ציר 3 – קהל
שחרור הטירוף הבורא, גילוי הסוד האינטימי של הפרפורמר. בהסרת הלוט על בדידותו בעולם ,מתגלה הקשר לקהל.  כשהוא לא מנסה להראות אלא מאפשר לראות ,ללא מעצור או שליטה במילה,בתנועה,בצליל

קצת על המנחה

אלכסנדר דל-פרוג'יה –  פרפורמר ,במאי ומורה. 
בוגר האקדמיה הלאומית לקרקס של צרפת ו  Conservatoire National du Cirque et du Mime ספורטאי מקצועי בתחום  גלישת רוח ואטלתיקה  ,דבר שתרם והזין את תפיסתו האומנתית ומשך אותו למחקר מעמיק בתחומי קרקס ,המשחק ,הגוף ומקורם בעולם משחקי ילדים .
לאחר עבודתו באופרה של פריז (85'-88') במיוחד עם אנטואן ויטז ,אלכסנדר דל פרוג'יה ייסד עם נילס ארסטרוף  את ביה"ס לתיאטרון  le théâtre école du passage . הוא יצר את PROJECTIONS , מעבדת מחקר בתחום הקרקס הקרקס אשר בה לקחו חלק שחקנים ואקרובטים רבים. בשנת 1995 אלכסנדר מקים את  "Regards et Mouvements"  ביער Pontempeyrat  מקום ישיבה לנוודים – המיועד לסדנאות,שהות אומן (רזידנסי )הדרכה ומחקר . במקביל לעבודתו כ- קוצ'ר עם אמנים צרפתים בולטים בתחומי הבמה והמסך ,בינהם ג'וליאט בינוש ,דניס לבנט ורבים אחרים.
ב-2008 ייסד את ETRE LA   שם הוא עבד כמורה לאמנים מקצועיים ,מאמני דיסציפלינות אמנותיות וכראש קבוצת מחקר המורכבת מעשרים אמנים מתחומים שונים של אמנויות הבמה . ) אלכסנדר דל פרוג'יה הוא מורה מבוקש המלמד בקביעות בקונסרבטוריון לאמנות הדרמה של פריז  (CNSAD) ובתי ספר רבים אחרים ,ומעביר כיתות אומן בקביעות  בגרמניה ,ברזיל ,קנדה ,סין, דנמרק ,מרוקו,פרו ,שוויץ ,סנגל ,ונצואלה ועוד.

טעים אצלנו

כמו בכל סדנא, גם כאן אנו מכינים לכם ארוחות צמחוניות מצוינות ומזינות.

 

לינה

יש אצלנו מגוון רחב של אופציות לינה – לשדרוגים ניתן לפנות ישירות ליערה.

שאלות נפוצות

איך מגיעים?

אנחנו נמצאים ברחוב הר בוקר 4 ברובע דרכי הבשמים במצפה רמון (ניתן לשים בוויז), או אם מגיעים מצפון פשוט לפנות ימינה בפנייה שלפני הכניסה למצפה, תבחינו מיד בדום הענק והמהמם שלנו.
אם אתם הולכים על תחבורה ציבורית, מבאר שבע קווים 60 ,64 ו65 מגיעים למצפה רמון. מאילת קו 392 עוצר במצפה.

מה עלי להציג בכניסה ע"מ להיכנס?

שום דבר מיוחד! אם הסדרת את ההגעה והרישום מול יערה אפשר פשוט להגיע 🙂

האם חייב ניסיון מוקדם כאמן?

הסדנא מיועדת לא/נשים עם ניסיון מסוים באמנות, אך עם זאת אם את/ה מרגיש/ה שהיא מתאימה ומעניינת הכי טוב יהיה ליצור קשר עם יערה,

ולהתייעץ איתה על כך

איך מקבלים חשבונית ולאן?

אם יש לכם צורך בחשבונית אנא ציינו זאת ליערה והיא תשמח לעזור לכם בכך